Děti a mládež ve farnosti

Pravidelná setkání dětí a mládeže

Den Čas Setkání
Po 15.00 - 17.00 Dětský chrámový sbor
Dle domluvy Příprava dětí na svátosti, první sv. příjímání
Dle domluvy Večer mladých

Děti ve farnosti

První neděli v měsíci (kromě prázdnin) bývá v Třeboni ranní mše svatá (v 9.00 hodin) sloužena se zaměřením na rodiny s dětmi. Tuto mši hudebně doprovází dětská schola pod vedením paní Anny Zábranské a Eriky Suchanové.

Společenství mládeže Třeboň a okolí

Mládež se schází dle předchozí domluvy na tzv. Večeru mladých. Setkání začíná v kostele mší svatou, poté program probíhá na faře.

Bližší informace na nástěnce mládeže u vchodu do kostela.

Světové dny mládeže

Dne 22. října 1978 papež Jan Pavel II. řekl mladým lidem: „Vy jste naděje církve a světa. Vy jste moje naděje.“ O necelý měsíc později dodal při svém větším setkání s mladými v bazilice sv. Petra: „Řekněte každému, že papež klade důraz na mladé.“ Při „Jubilejním roce mladých“ 1984 pozval mladé křesťany do Říma. Již během tohoto setkání mládeže začala v Janu Pavlu II. dozrávat myšlenka Světových dnů mládeže. Večer po skončení vigilie řekl členům přípravného výboru setkání: „Byla to dobrá myšlenka, je třeba pokračovat.“ A jak prohlásil, tak také udělal. Když byl rok 1985 OSN vyhlášen Rokem mládeže, bylo rozhodnuto. Jan Pavel II. pozval mladé, aby se u příležitosti tohoto roku v Římě opět setkali. O rok později následovalo setkání mladých znovu v Římě. Pak se Mezinárodní světové dny mládeže konaly v:

• Buenos Aires (1987)
  • Santiagu de Compostela (1989)
  • Čenstochové (1991)
  • Denveru (1993)
  • Manile (1995)
  • Paříži (1997)
  • Římě (2000)
  • Toronto (2002)
Setkání v Torontu bylo poslední, kterého se Jan Pavel II. zúčastnil. Krátce po jeho smrti řekl nově zvolený papež Benedikt XVI. tehdejšímu zodpovědnému za papežské zahraniční cesty, Mons. Renatu Boccardovi: „Teď musíme myslet na Kolín.“ Bylo to jasné rozhodnutí pokračovat v linii Světových dní mládeže, protože další SDM se měly konat v roce 2005 právě v Kolíně nad Rýnem. Po Kolínu pomyslnou štafetu převzala tato města:
  • Sydney (2008)
  • Madrid (2011)
Třetím papežem v pořadí, který se podílel na SDM je současný papež František. Zatím se zúčastnil těchto světových dnů:

Další SDM jsou plánovány na rok 2022 a budou se konat v Portugalsku.