Webové stránky římskokatolické farnosti Třeboň

Bohoslužby v Třeboni

Bohoslužby jsou v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí takto:

• Neděle: 9.30
  • Úterý, středa, čtvrtek, pátek: 18.00
  • Sobota 1. sobota v měsíci: 9.00

V zimním čase budou večerní mše svaté (út - pá) od 17.00.

Jsme na Facebooku na stránce FarnostTrebon

Pozvánka ne nedělní kávu

Každou neděli po ranní Mši svaté je v Třeboni ve farním sále (vstup z křížové chodby) přátelské posezení při kávě či čaji. Jste srdečně zváni. Toto pozvání je pro všechny farníky, lázeňské hosty, přespolí, turisty.

Poničený kostel v Chlumu u Třeboně

V pondělí 25. 3. 2024 došlo k požáru kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chlumu u Třeboně. Škoda byla vyčíslena na 15 milionů korun. Na obnovu tohoto poničeného barokního kostela z 18.st. vyhlásil městys Chlum u Tř. sbírku. Zveřejnil číslo účtu u České spořitelny, kam mohou lidé posílat finanční prostředky: 7778888399/0800. Sbírkový účet bude otevřený až do konce března příštího roku. Na opravu kostela budou ohlášené sbírky v kostelích čb diecéze a budou se konat i různé benefiční koncerty a akce.

Po dobu oprav kostela v Chlumu u Tř. nebudou mše; místo toho bude v Majdalene mše sv. každou neděli, v 11.00 hodin.

Rozpis bohoslužeb ve farnostech spravovaných z Třeboně

Od února 2024 dochází k zásadním změnám v pořadu bohoslužeb spravovaných z Třeboně.

Farnost Neděle Všední dny
Třeboň
Út, St, Čt, Pá *17.00/18.00
So 9.00 (1.)
Stráž nad Nežárkou
Majdalena
**11.00
Chlum u Třeboně
**11.00

* Večerní mše sv. bude v Třeboni v zimním čase od 17, v letním od 18 hodin.       ** Mše svatá bude v Majdaleně v suchý týden, v Chlumu u Třeboně v lichý týden.

Farnosti Novosedly nad Nežárkou, Mláka a Lutová budou mít mše svaté vždy předem upřesněné na vývěstce. Stránky farnosti Chlum u Třeboně jsou https://farnostchlumutrebone.cz.

Zpravodaj farnosti: FARNÍ LISTY

Od dubna 2019 vychází v Třeboni Farní listy. Vše, včetně možnosti stažení ve speciální rubrice.

Informace o projektu na obnovu areálu kláštera a kostela

Od roku 2016 (do roku 2024) je v Třeboni realizován projekt s názvem Obnova části areálu kláštera a kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni. Na tento projekt je poskytována finanční podpora z EU. Vše o projektu, včetně veřejné sbírky.

Modlitební společenství pro Hospic sv. Kleofáše

Při římskokatolické farnosti Třeboň vzniklo společenství na podporu Hospicové péče sv. Kleofáše o.p.s. Jednou za měsíc se sejdeme k modlitební chvilce, a to na faře po večerní mši svaté. Společenství je otevřené pro každého člověka dobré vůle.

Webové stránky farnosti Třeboň

Tato verze webových stránek třeboňské farnosti je spuštěna od října 2012. Doufáme, že se Vám web líbí, a že se u něj nevyskytnou žádné komplikace, co se funkčnosti týče.